Trampek650 po zalaniu benzyną ekstrakcyjną przez "idiotę"

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
85pablo
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 19.04.2019, 10:13
Mój motocykl: XL650V

Trampek650 po zalaniu benzyną ekstrakcyjną przez "idiotę"

Post autor: 85pablo »

Witam kolegow.
Kupiłem transalpa 650 z 2002 roku od sadiada okazyjnie który ładnie pracował ( wiem bo często jeździłem tym motorkiem) do momentu gdy jego syn spróbował przetestować jazdy na benzynie ekstrakcyjnej tzn pół normalnej 95 i pół ekstrakcyjnej. Od zalania ta mieszanka honda straciła moc mianowicie osiąga 80km/h i to bardzo mulowato. Strzela w tłumiki i strzela z gaznika. Zapałem ja świeżym paliwkiem i nadal jest to samo. Dodam że miesiąc temu wiozłem hondę z sasiadem na regulqcje gaźników i regulację zaworów. Co może być drodzy koledzy? Mógłby się gaźnik rozregulować albo membrana pęknąć?
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: Trampek650 po zalaniu benzyną ekstrakcyjną przez "idiotę

Post autor: Biedron »

Sprawdził bym membrany w gaźniku.
A potem wszystkie gumowe elementy w układzie paliwowym, zwłaszcza membranę z kraniku.
Biedron
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Trampek650 po zalaniu benzyną ekstrakcyjną przez "idiotę

Post autor: wojtekk »

Jak był rozbierany gaźnik to raczej powinno być ok. A może lewe powietrze na kroccach ? Przejrzyj wszystkie filtry paliwa.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Trampek650 po zalaniu benzyną ekstrakcyjną przez "idiotę

Post autor: Qter »

Sprawdź kompresję profilaktycznie. ...

Pzdr

Qter

piję bro i palę sziszę
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Trampek650 po zalaniu benzyną ekstrakcyjną przez "idiotę

Post autor: Kristobal »

Ludzie to mają pomysły jakie się fizjologom nie śniły... :omg: . Za łebka mój brat lał to WSKi pół na pół ropy (bo była w domowych zapasach wtedy) i śmigała. :grin: Ekstrakcyjna jest silnym rozpuszczalnikiem tłuszczu, ale nie zauważyłem, by negatywnie wpływała na plastik czy gumy. Co innego aceton czy nitro. Jednak nie ma co zgadywać, jeno sprawdzić całą drogę zasilania paliwem.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość