Transalp 650, problem z mocą.

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
B7KJ
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 22.05.2018, 15:02
Mój motocykl: nie mam motocykla

Transalp 650, problem z mocą.

Post autor: B7KJ »

Witam wszystkich.

Pierwszy motocykl, pierwsze problemy. Bez zbędnego rozpisywania się - w ubiegły czwartek wybrałem się moją Alpinką w krótką przejażdżkę, ot 120 km, i wszystko było w najlepszym porządku, rozgrzana paliła od strzała, zbierała się i wkręcała na obroty tak jak trzeba, generalnie miód malina. Dziś niestety pojawiły się problemy. Już od odpalenia moto na ssaniu usłyszałem że coś jest nie tak gdyż na przesuniętej na maxa manetce ssania, Honda miała niższe obroty niż zwykle ( max. 2000 obr). Z pozostałych objawów z 10 km przejażdżki to - gaśnięcie rozgrzanego moto po wyłączeniu ssania, słabe wkręcanie się na obroty, spadek mocy.

Jako laik w temacie mechaniki motocyklowej podejrzewam że wina leży po stronie dopływu paliwa, a raczej jego ograniczeniu z jakiegoś powodu. Z czwartkowej przejażdżki wróciłem z wskazówką paliwa na czerwonym polu, czy mogło dojść do zassania jakiegoś syfu z baku ? Co sprawdzić w pierwszej kolejności ? Przepraszam za najprawdopodobniej trywialny problem, ale poczytałem trochę tematów i nie znalazłem nic w podobnym stylu w internetach.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Transalp 650, problem z mocą.

Post autor: herni74 »

Sprawdź bo może zawiesiła Ci się linka od sania. To się zdarza !
Awatar użytkownika
arturbasiam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 18.01.2014, 16:08
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Brzeg,

Re: Transalp 650, problem z mocą.

Post autor: arturbasiam »

Przy zatkanym filtrze powietrza też są takie objawy - ja takie problemy miałem w zeszłym roku - moto nie chciało się wkręcać na obroty a na wolnych chodziło jak chciało, okazało się, że po wcześniejszym lataniu (a susza była jak teraz) zaciągnął tyle kurzu, że nie chciał pracować. Po przedmuchaniu filtra wszystko wróciło do normy.
Jawa TS350 >90'--> Suzuki GSX 1100F >95'-->Honda XL600V >98'-->Honda XL650V >03'-->R1150GS >01'--> VT125 >02' + NT1100DCT>22'
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Transalp 650, problem z mocą.

Post autor: grad74 »

Amialem kiedys podobne objawy i ja obstawiam na zatkany filtr słupkowy paliwa w baku - ten wystajacy z kranika. Jak zalejesz do pelna i moto jakis czas bedzie jeździło normalnie a po wyjezdzeniu paliwa problem wróci to bedzie to. W takim przypadku zlanie paliwa i jego przeplukanie, plukanie baku, wycięcie siateczek filtrujacych z tego filtra i zastosowanie filtra zewnętrznego za 5 zeta zalatwia sprawe.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Transalp 650, problem z mocą.

Post autor: tomekpe »

U mnie był nieco ciekawszy problem, mianowicie skorodowało odpowietrzenie baku (ten otwór przy wlewie paliwa). Powoli zbierała się woda w baku i bliżej dna było coraz gorsze paliwo. Zatankowany do pełna jeździł, poniżej połowy baku było coraz gorzej.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Transalp 650, problem z mocą.

Post autor: Nadol »

Sprawdź przewód podciśnienia sterujący "kranikiem". Często lubi się uszkodzić przy króćcu od strony kranika.
Warto też sprawdzić stan membran w gaźnikach a jak już tu zaglądamy to czyszczenie, regulacja, synchronizacja.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości