Bak - wężyki

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
high
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15.01.2017, 14:19
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wieliczka

Bak - wężyki

Post autor: high »

Proszę o pomoc, zauważyłem że w baku po jeden i drugiej strony są miejsca na podłączenie wężyków, ja ich nie mam, czy te wężyki są jeszcze gdzieś podpięte czy tylko są to odpowietrzniki?
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Bak - wężyki

Post autor: Solidworks »

Przelew i odpowietrzenie.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
high
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15.01.2017, 14:19
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Bak - wężyki

Post autor: high »

Solidworks pisze:Przelew i odpowietrzenie.

Ok, tylko czy ten przelew jest gdzieś podpinany czy druga strona wisi luźnie? Mam problem bo dzisiaj pierwszy raz chciałem dłużej pojeździć i 3 razy mi zgasł, tak jak by paliwa nie dostał, ale mogę się mylić. Po ponownym odpaleniu 2 - 3 km przejechane i znowu to samo, na niskich obrotach jeszcze dojechałem do garażu i tak zacząłem gdybać co może być grane i zauważyłem że brakuje tych wężyków.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Bak - wężyki

Post autor: wilczek »

Temat wałkowany wielokrotnie . Użyj szukajki. Gaśnie , bo pewnie robi się podciśnienie w zbiorniku. Sprawdź , czy pod zbiornikiem ( musisz go zdjąć ) nie jest pozaginany " brakujący" wężyk napowietrzający ( potocznie zwany odpowiedzeniem) bak. Przewód przelewowy powinieneś założyć i jego końcówka powinna być pod dolną krawedzià ramy , razem z odmą.
high
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15.01.2017, 14:19
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Bak - wężyki

Post autor: high »

wilczek pisze:Temat wałkowany wielokrotnie . Użyj szukajki. Gaśnie , bo pewnie robi się podciśnienie w zbiorniku. Sprawdź , czy pod zbiornikiem ( musisz go zdjąć ) nie jest pozaginany " brakujący" wężyk napowietrzający ( potocznie zwany odpowiedzeniem) bak. Przewód przelewowy powinieneś założyć i jego końcówka powinna być pod dolną krawedzià ramy , razem z odmą.
Dziękuję ale napisałem że wężyka niema. Jest wejście w baku i na tym się kończy.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Bak - wężyki

Post autor: wilczek »

Zdemontuj bak i zobacz, dlaczego powietrze nie dociera do baku. Sprawdź drożność końcówek i pozakładaj brakujące wężyki.
Awatar użytkownika
hakju
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 21.05.2017, 11:40
Mój motocykl: XL650V

Re: Bak - wężyki

Post autor: hakju »

Cześć. Odkopuję temat: czy ktoś zna średnice wężyka odpowietrzenia i przelewu? Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość