Spalanie Trampka

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Jaro-Ino »

tdm900 pisze:Nie wiem czemu Honda nie chce odświeżyć tego projektu tylko forsuje jakieś 280-kilowe cudaki.

Te cudaki to jedne z lepszych motocykli jakie udało się Hondzie zrobić :grin: Bajecznie się tym jeździ. Wolałbym taką nówkę od poczciwej Afryki, bo banan na gębie jest zupełnie innego rodzaju :smile:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Spalanie Trampka

Post autor: tomekpe »

tdm900 pisze:
zimny pisze:Łeee tam... Moja Afryka spali ile wleję, nie krzywi się tylko czasem strzeli z wydechu :smile: Czasem 5,5L a czasem 7L. 650-tka poniżej 6 nie schodziła nigdy.
to nie 650 taka była tylko Ty musiałeś coś mieć źle ustawione, mój 650 najczęściej 5,3 i przy nieautostradowej jeździe więcej niż 5,5 nie weźmie.
A propos afryki - fajny motocykl, założenia projektowe świetne. Szkoda tylko, że taki stary i wizualnie mało zachęcający, jak na dzisiejsze czasy. Nie wiem czemu Honda nie chce odświeżyć tego projektu tylko forsuje jakieś 280-kilowe cudaki.

To pierwsza 650tka, w której słyszę o tak niskim spalaniu. To u Ciebie jest coś nie tak :P

A bardziej serio - masz rocznik > 2005, po lifcie?
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Nadol »

Może to 650 z silnikiem od 600? :)
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
BartRM
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.09.2014, 09:52
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Białogard

Re: Spalanie Trampka

Post autor: BartRM »

Panowie i Panie,

Mój Trampek XL 600V 1994 rok. Pali ok 8l - trasa 90%, prędkość 80-90 km/h; Ja 178 cz i 78kg. Gaźniki po synchro, świece wymienione, linki ssania sprawdzone, lewego powietrza nie łapie. Co może być przyczyną tak wysokiego spalania ? Co jeszcze sprawdzić i gdzie szukać przyczyny HELP?
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Spalanie Trampka

Post autor: ArturS »

Nieszczelne zaworki iglicowe, nieprawidłowy poziom paliwa w komorach pływakowych, wytarte rurki emulsyjne w gaźnikach (ale to raczej problem xtz750, a nie trampków), hebel może "trzymać" itd ;) Pamiętam, że jakieś 9l zeżarła 600-tka Thorgala, ale pół dnia jeździliśmy w piachu na szosowych oponach, więc miała ku temu powody :lol:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
ada
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 10.03.2014, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spalanie Trampka

Post autor: ada »

No to ja się muszę pochwalić, że mój trampek na trasie (Wrocław-Polanica Zdrój) przy średniej prędkości 90-100km/h spałił..... tadam!!!! 3,71l/100km!!!!
A przy jeździe w górach (Polska-Czechy) 4,6l/100km!!! Dodam, że jest to stary poczciwy trampi z 88r. a na dowód mam paragony z tankowania :ok:

Grada trampek już nie jest taki fajny jak mój :tongue: , bo spalił odpowiednio na trasie 4,36l/100km, a w górach 5,06l/100km. Cały czas jechaliśmy koło w koło razem i tankowaliśmy razem :crossy:
Samotność jest trudna, tak jak życie z niewłaściwą osobą. Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Wojtec »

650 przy emeryckiej jeździe wiejskimi dróżkami spala mi 4,5- 4,7 litra. Prędkości max do 90-100 km/h
Awatar użytkownika
leslaw
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 04.04.2010, 21:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: WROCLAW (okolice)

Re: Spalanie Trampka

Post autor: leslaw »

ada pisze:No to ja się muszę pochwalić, że mój trampek na trasie (Wrocław-Polanica Zdrój) przy średniej prędkości 90-100km/h spałił..... tadam!!!! 3,71l/100km!!!!
Ja bym to wiązał z delikatnością damskiej dłoni. Mój pali ile chce, ale ja mam ciężką rękę.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Adampio »

Liczy się także ciśnienie w oponach i masa całkowita poruszającego obiektu :grin:
Awatar użytkownika
ada
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 10.03.2014, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spalanie Trampka

Post autor: ada »

Oj chłopaki :grin: ale mi "pojechaliście" że niby ja kobieta-delikatna. Dziękuję bardzo, ale z Gradem jechałam na równi więc o lekkiej ręce nie ma mowy, a ja przy moim 179 cm wzrostu też zbyt lekka nie jestem. Fakt ciśnienie w kółkach miałam dopiero co sprawdzane i technicznie mam moto bardzo sprawne (poprzedni właściciel o to zadbał) to jednak nie zmienia faktu, że niektórzy nie dają wiary, że mój egzemplarz taki ekonomiczny.
Samotność jest trudna, tak jak życie z niewłaściwą osobą. Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Spalanie Trampka

Post autor: falco »

Dla wszystkich, którzy jak mówią nie jeżdżą szybciej niż dziewięćdziesiątką poważnie polecam przesiąść się na skutery, wtedy dopiero będziecie mieć symboliczne spalanie... :lol:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
ada
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 10.03.2014, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spalanie Trampka

Post autor: ada »

falco pisze:Dla wszystkich, którzy jak mówią nie jeżdżą szybciej niż dziewięćdziesiątką poważnie polecam przesiąść się na skutery, wtedy dopiero będziecie mieć symboliczne spalanie... :lol:
Hehe masz rację! Wypowiem się na ten temat w imieniu Grada, który na pewno się nie pogniewa :ok: Otóż jechał On całkiem niedawno na skuterku pokonując dystans 65 km prędkością średnio 40km/h, zajęło to ok dwóch godzin, ale spalił 1,5l na trasie!!! :haha: :haha: :haha: :haha: W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku trzy! :crossy:

Edit: Błędnie napisałam dystans, który Grad pokonał na swoim wehikule, prawie się obraził, że odjęłam mu 5 km!!! :thanks: :thanks: :thanks:
Ostatnio zmieniony 23.10.2014, 22:36 przez ada, łącznie zmieniany 1 raz.
Samotność jest trudna, tak jak życie z niewłaściwą osobą. Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Odp: Spalanie Trampka

Post autor: zaczekaj »

Nie ma co się dziwić mój pierwszy Trampek potrafił spalić 3.9 na sto.
Trampi 1987, obładowany bagażami na wyjeździe po Bałkanach :-)


Wyklikano z Tapatalk
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
bogdan79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 436
Rejestracja: 30.03.2011, 17:24
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie Trampka

Post autor: bogdan79 »

ciekawe, jednym trampek pali 3,9 l a innym 8, jakie to zdumiewające i dlaczego się tak dzieje... myślę że każdy wie dlaczego.. a dyskusje na ten temat są tylko sposobem na "usprawiedliwienie" swojego stylu jazdy.. piszmy dalej, piszmy :)
Silnik, dwa koła i mina wesoła…
Awatar użytkownika
ada
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 10.03.2014, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spalanie Trampka

Post autor: ada »

bogdan79 pisze:ciekawe, jednym trampek pali 3,9 l a innym 8, jakie to zdumiewające i dlaczego się tak dzieje... myślę że każdy wie dlaczego.. a dyskusje na ten temat są tylko sposobem na "usprawiedliwienie" swojego stylu jazdy.. piszmy dalej, piszmy :)
Ale, że o co chodzi?? :grin:
Samotność jest trudna, tak jak życie z niewłaściwą osobą. Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
Lukasv00
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 30.08.2014, 11:28
Mój motocykl: XL600V

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Lukasv00 »

A mój palił 4,6 przed synchro.
Po synchro zaczął słusznie żłopać 5,5, nie ważne czy popierdzielam 130 po autostradzie, czy 90 szosami.
I szlag mnie trafia jak o tym myślę.
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Spalanie Trampka

Post autor: gwardia »

A jak sprawdzacie ile jest litrów w litrze paliwa?
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Spalanie Trampka

Post autor: grad74 »

gwardia pisze:A jak sprawdzacie ile jest litrów w litrze paliwa?
No fakt że na niektórych stacjach litr litrowi nierówny, ale nie myślę, żeby to były aż takie różnice w obliczeniach. Bardziej może to wynikać z faktu "w któym momencie możemy uznać że bak jest pełny" bo to paliwo w niego wsiąka i wsiąka :lol: . Ale jak mam czas zawsze się staram wlać do oporu i daje to chyba jakiś miarodajny obraz, bo czasem przy odrobinie cierpliwości w bak można "wcisnąć" czsem nawet litr wachy dodatkowo :wink: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Lukasv00
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 30.08.2014, 11:28
Mój motocykl: XL600V

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Lukasv00 »

Osobiście tankuję powoli i na jednej stacji.
Zawsze do kołnierza.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Spalanie Trampka

Post autor: grad74 »

Lukasv00 pisze:Osobiście tankuję powoli i na jednej stacji.
Zawsze do kołnierza.
A jak to się potem dostaje bo baku, rękawem ? :omg: :wink: :tongue: :haha:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość