Pompa wody do TA 600

Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów
Endurotwin
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 16.12.2013, 13:32
Mój motocykl: XL600V

Pompa wody do TA 600

Post autor: Endurotwin »

Może się ktoś orientuje czy do pierwszego rocznika Transalpa (1987)-czarny silnik pasuje pompa wody np z rocznika 1990 bo mają różne nr katalogowe?
Nowe są dostępne ale widzę tylko do wyższych roczników 1989-1996
Potrzebuję do rocznika 1987 (czarny silnik) ,albo zestaw naprawczy ?
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Pompa wody do TA 600

Post autor: grad74 »

Z tego co się orientuję, to we wszystkich TA 600 są takie same pompy (bo np 650 mają już inne pokrywy (kartę zewnętrzny) choć bebechy te same). A co Ci się dzieje? Co kapie, płyn czy olej? Jeśli chodzi o zestawy naprawcze to w zależności ile masz zdolności mechanicznych to na Ali możesz kupić zestawy od samych uszczelniaczy, poprzez zestawy z ośą i łożyskami aż do kompletnych pomp. Ja brałem z Ali proste zestawy i tak jak opisał kolega Dłubacz w swoim tutorialu robiłem zmianę uszczelniaczy już w kilku pompach i zawsze wychodziło to OK i żaden z pacjentów nie wrócił na poprawkę. I co ważne, ZAWSZE zakładaj nowe uszczelki : 1 - kartera wewnetrznego pompy i 2 - uszczelke karterów pompy.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Endurotwin
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 16.12.2013, 13:32
Mój motocykl: XL600V

Re: Pompa wody do TA 600

Post autor: Endurotwin »

Dziękuję Ci serdecznie za za info. Biorę też pod uwagę opcję z Ali. W moim przypadku na razie jest jeszcze ok, ale jakieś dwa lata temu zauważyłem kilka kropel ewidentnie płynu na osłonie i pod moto, potem to samo ustało po jakimś czasie. Płynu obecnie do zbiorniczka nie dolewam. Próbuje rozeznać temat bo nie mam pewności czy mówiąc w skrócie pompa srebrna będzie pasować do czarnego silnika 1987 r. W Hondzie nikt tego nie zagwarantuje, bo dla nich tylko nr katalogowy, a on jest inny niż w rocznikach póżniejszych. Może dlatego jest inny , że po prostu pompa jest czarna a takich już nie ma w sprzedaży tylko srebrne. Dlatego podpytuję czy ktoś temat przerabiał ? Transalp ma niecałe 80 tyś pewnego nalotu. Nie wiem czy to dla pompy dużo , czy nie. Nowa pompa to oczywiście ostateczność przy tych cenach oryginału (około 1400 zł), ale biorę pod uwagę też łożysko z tym wałkiem nie tylko samo uszczelnienie. Może ktoś zakładał chińską pompę ? Kompletna kosztuje niewiele więcej niż kpl. naprawczy z łożyskiem - oczywiście wszystko chińskie ?
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Pompa wody do TA 600

Post autor: tomekpe »

Endurotwin pisze: 16.09.2022, 14:08 Dziękuję Ci serdecznie za za info. Biorę też pod uwagę opcję z Ali. W moim przypadku na razie jest jeszcze ok, ale jakieś dwa lata temu zauważyłem kilka kropel ewidentnie płynu na osłonie i pod moto, potem to samo ustało po jakimś czasie. Płynu obecnie do zbiorniczka nie dolewam. Próbuje rozeznać temat bo nie mam pewności czy mówiąc w skrócie pompa srebrna będzie pasować do czarnego silnika 1987 r. W Hondzie nikt tego nie zagwarantuje, bo dla nich tylko nr katalogowy, a on jest inny niż w rocznikach póżniejszych. Może dlatego jest inny , że po prostu pompa jest czarna a takich już nie ma w sprzedaży tylko srebrne. Dlatego podpytuję czy ktoś temat przerabiał ? Transalp ma niecałe 80 tyś pewnego nalotu. Nie wiem czy to dla pompy dużo , czy nie. Nowa pompa to oczywiście ostateczność przy tych cenach oryginału (około 1400 zł), ale biorę pod uwagę też łożysko z tym wałkiem nie tylko samo uszczelnienie. Może ktoś zakładał chińską pompę ? Kompletna kosztuje niewiele więcej niż kpl. naprawczy z łożyskiem - oczywiście wszystko chińskie ?
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=14&t=25261
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość