pompa wody TA650

Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: pompa wody TA650

Post autor: grad74 »

A ktoś ma pomysł jak zmienić łożyska w korpusie pompy, a głównie to jak je wyjąć? Ja będę obstawiał że na prasie, tylko z której strony dusić? Podejrzewam że od strony wirnika a nie od silnika bo tam wałek jest nacięty pod napęd.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: pompa wody TA650

Post autor: Qter »

Hej,

Mam gdzieś w garażu starą pompę wody do TA650 - delikatnie cieknącą.
Mogę wysłać paczkomatem za zwrot kosztów + jakieś bro.
Ktoś chętny?

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: pompa wody TA650

Post autor: grad74 »

Qter pisze:Hej,

Mam gdzieś w garażu starą pompę wody do TA650 - delikatnie cieknącą.
Mogę wysłać paczkomatem za zwrot kosztów + jakieś bro.
Ktoś chętny?

PZDR

Qter
Ja chętny, biorę w kapciach. Reszta na PW.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: pompa wody TA650

Post autor: kapsun »

kapsun pisze:Dzięki Artek, ale wirnik planuje inaczej zdemontować, zrobię to tak
https://youtu.be/W5H1AokofNM

Jak mówi klasyk Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania.


Edit: tu tez dobry filmik

https://youtu.be/XGAL6P9vLb0

Klamoty zamówione, jak przyjadą DZIAŁAM, zobaczymy czy da radę zreanimowac
Trochę mi to zajęło ale uszczelnilem pompę powyższym sposobem, da się to zrobić jak na filmikach ale mechanika tej czynności to już taki średnio zaawansowany level, 50km testów przejechane i jest ok, w weekend chce zrobić jakieś 700km, to będzie sprawdzian czy się udalo
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: pompa wody TA650

Post autor: kapsun »

Wczoraj zrobione 650km, suchutko, trampka nie pałowałem, udało się, yupi
Hinek
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 20.10.2020, 22:07
Mój motocykl: XL650V

Re: pompa wody TA650

Post autor: Hinek »

Jak widzę temat pompy wiecznie żywy ;) U mnie pompa jest szczelna ale na gorącym silniku wydaje czasem dziwne, szeleszczące odgłosy.
Mam 2 pytania:
1. Ktoś się spotkał z czymś takim? Podejrzewam, że wirnik może ślizgać się na wałku. Może ktoś to przerabiał?
2. Czy na Ali występuje jakiś zamiennik? Ktoś widział?
U nas aktualna cena to 1500 zł....
Hinek
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 20.10.2020, 22:07
Mój motocykl: XL650V

Re: pompa wody TA650

Post autor: Hinek »

Ponieważ nie mogę swojego posta edytować sam sobie odpowiem, tak dla potomnych.
1. Wirnik nie spadł, hałasują pewnie łożyska.
2. Cena nowej pompy 1600 a nie 1500 :)
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 121
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: pompa wody TA650

Post autor: Szymon.zim »

Motyla Noga i chyba u mnie też zaczyna coś się pocić z pompy wody!
Czy ktoś już może testował zamienniki z Aliexpresss. Widzę, ze są całe zamienniki oraz zestawy naprawcze.
Pytam bo nie znalazłem nigdzie informacji. Widać po samym odlewie, ze to nie jest fabryka.
Raczej nie mam czasu i warunków aby próbować samemu to regenerować.

Muszę umyć maszynę i obserwować dalej. Po osłona pod silnikiem wilgotna, trochę to taka maź. W zbiorniczku wyrównawczym dochodzi do kreski minimum. Nie widzę jak kapie ale robi się tam zapocenie. Moto brudne i ciągle pod chmurką dlatego jeszcze nie mam pewności. Jednak z opisów wynika, że potrafi kapać i po 60tys. km a na liczniku 95tys. km a prawdziwego przebiegu nie znam.

Raczej będę szukał fabrycznej pompy jak się potwierdzi ale jestem ciekawy czy te chińskie pasują?

Przykładowo: https://fr.aliexpress.com/item/10050031 ... mainSearch

Opis jaki widziałem do regeneracji: https://www.motostforky.pl/2021/01/06/r ... ransalpie/
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: pompa wody TA650

Post autor: zimny »

Do 600 udało mi się trafić używkę w bdb stanie za 230zl. Trzeba szukać...

U mnie zaczęło cieknąć w okolicach 87kkm. Masakra była z wyjęciem starej pompy, zalecam cierpliwość.

Powodzenia w temacie!

Zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: pompa wody TA650

Post autor: tomekpe »

Szymon.zim pisze: 25.01.2022, 19:19 Motyla Noga i chyba u mnie też zaczyna coś się pocić z pompy wody!
Czy ktoś już może testował zamienniki z Aliexpresss. Widzę, ze są całe zamienniki oraz zestawy naprawcze.
Pytam bo nie znalazłem nigdzie informacji. Widać po samym odlewie, ze to nie jest fabryka.
Raczej nie mam czasu i warunków aby próbować samemu to regenerować.

Muszę umyć maszynę i obserwować dalej. Po osłona pod silnikiem wilgotna, trochę to taka maź. W zbiorniczku wyrównawczym dochodzi do kreski minimum. Nie widzę jak kapie ale robi się tam zapocenie. Moto brudne i ciągle pod chmurką dlatego jeszcze nie mam pewności. Jednak z opisów wynika, że potrafi kapać i po 60tys. km a na liczniku 95tys. km a prawdziwego przebiegu nie znam.

Raczej będę szukał fabrycznej pompy jak się potwierdzi ale jestem ciekawy czy te chińskie pasują?

Przykładowo: https://fr.aliexpress.com/item/10050031 ... mainSearch

Opis jaki widziałem do regeneracji: https://www.motostforky.pl/2021/01/06/r ... ransalpie/
Opis "naszej" regeneracji brzmiał super, ale niemniej - ja poszukałem nowego oryginału, odżałowałem pieniądze i od dawna zapomniałem o sprawie. Używane to loteria, i jeśli możesz sobie pozwolić na te ~300 euro wydatku to najłatwiejsza droga.

Jeśli nie chcesz, to wiem, że jeden gość z FB grupy tcp zlecał taką naprawę / regenerację mechanikowi. Może znajdziesz kogoś, kto zrobi to wysyłkowo, jeśli opcja "A" nie podejdzie?
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: pompa wody TA650

Post autor: mr bulwa »

Szymon.zim pisze: 25.01.2022, 19:19 Motyla Noga i chyba u mnie też zaczyna coś się pocić z pompy wody!
Tutaj za 600 PLN ale podobno z małym przebiegiem...
https://allegro.pl/oferta/pompa-wody-ho ... 1665681590
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: pompa wody TA650

Post autor: zimny »

Oczywiście nowy oryginał to najlepsza opcja. Ale koszt jest jaki jest. Jak moto ma dożywocie to warto w 650.

Ale w 600 cieknąca pompa nie chyba jest tak nagminnym problemem, więc używka, mimo że loteria może mieć sens.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: pompa wody TA650

Post autor: grad74 »

Szymon.zim pisze: 25.01.2022, 19:19 Motyla Noga i chyba u mnie też zaczyna coś się pocić z pompy wody!
Czy ktoś już może testował zamienniki z Aliexpresss. Widzę, ze są całe zamienniki oraz zestawy naprawcze.
Pytam bo nie znalazłem nigdzie informacji. Widać po samym odlewie, ze to nie jest fabryka.
Raczej nie mam czasu i warunków aby próbować samemu to regenerować.

Muszę umyć maszynę i obserwować dalej. Po osłona pod silnikiem wilgotna, trochę to taka maź. W zbiorniczku wyrównawczym dochodzi do kreski minimum. Nie widzę jak kapie ale robi się tam zapocenie. Moto brudne i ciągle pod chmurką dlatego jeszcze nie mam pewności. Jednak z opisów wynika, że potrafi kapać i po 60tys. km a na liczniku 95tys. km a prawdziwego przebiegu nie znam.

Raczej będę szukał fabrycznej pompy jak się potwierdzi ale jestem ciekawy czy te chińskie pasują?

Przykładowo: https://fr.aliexpress.com/item/10050031 ... mainSearch

Opis jaki widziałem do regeneracji: https://www.motostforky.pl/2021/01/06/r ... ransalpie/
Generalnie obie pompy z 600 i 650 mają identyczne bebechy, tzn wirniki i uszczelniacze. Różni się tylko trochę obudowa. Jak wspomniałem miałem okazję zakupić już z pięć zestawów naprawczych pompy (same uszczelniacze z uszczelkami, ale jak ktoś nie ma warunków (spawara , kątówka , imadło i takie tam) to tak jak w Twoim Szymon przypadku kup raczej całą pompę z Alli. dlaczego całą? Ano dlatego że czasem zdarza się że przy dużych przbiegach okolice rynienki uszczelki , a w tym na deklu i same króćce są już tak pokorodowane , że nie da rady tego jakoś sensownie poratować. A szukanie podem samego dekielka alno czekanie na dosyłkę z Alli to strata czasu. Ale produkty od majfrendów mogę polecić. Zadna z porobionych przeze mnie pomp nie cieknie po kilku tysiach przebiegu (mam kontakt z kierownikami). Tak samo np nie warto kupować samej ośki z łożyskami. Wyciśnięcie tego nawet na prasie tak żeby nie rozwalić gniazda wewnętrznego to koszmar z doliny wiązów. z resztą samo łożysko jest tak mocne że nie wiem po jakim czasie by się "poddało" na slutek normalnego użytkowania. Co do ściągania wirnika to jedynie słuszne jest spawanie po uprzednim rozwierceniu góry wirnika. żadne ściągacze ni dadzą rady - gną się skrzydełka wirnika , nawet po podgrzaniu tego.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: pompa wody TA650

Post autor: zimny »

Gradzie, i to jest wiedza poparta doświadczeniem :thumbsup:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 121
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: pompa wody TA650

Post autor: Szymon.zim »

Super wyjaśnienie na temat regeneracji.
Spawanie, prasa to nie na mój okazjonalny przydomowy warsztat.
Zagwostka jest taka, że jak na złość nie widać ponownie wycieku. Więc śmigam i odkładam grosz gdy znów zauważę problem.

Używane pompy pominę, Nowa fabryka lub zamiennik.
Dziękuję wszystkim za informacje.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: pompa wody TA650

Post autor: grad74 »

Mogła "przestać cieknąć" bo np zakleił Ci się jakimś brudem otworek rewizyjny. Sprawdź. Pompy mają tak że tym kąpaniem ostrzegają "powoli, ale już musisz się za mnie zabrać." Ale jak abgatelizujesz temat to nagle zaczynają cieknąć dużo bardziej i przypadkiem można się o tym podczas długiego przelotu nie zorientować, zgubić płyn i zatrzeć silnik.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość