Coś piszczy gdy ciepły

Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów
skklub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 25.06.2008, 22:28
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: skklub »

witam,

Mam pytanie do bardziej dośwaidczonych trampkowiczów. Gdy się rozgrzeje dobrze silnik np. jazda po mieście zaczyna mi coś w nim piszczeć. Gdy jadę w trasie 500-700 km nic nie słychać. Jeżeli ktoś miał podobne objawy i znalazł rozwiązanie bardzo proszę o informacje.

Pozdrawiam
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: Fryzjer »

pompa wody? piskanie występuje po mocniejszym dogrzaniu sprzętu więc obstawiał bym ową pompę. Pod wpływem temp. się materiał rozszerza a luzy zanikają..
Chyba że to wentylator jak się załączy ociera o coś?
A jak tam z płynem chłodniczym? może pora go wymienić?

Czy piskanie po zagrzaniu jest już ciągłe do momentu spadku temp. ?
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
skklub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 25.06.2008, 22:28
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: skklub »

Witam,

Nie piszczy cały czas chwilę jak włączę luz dosłownie kilka sekund i przestaje piszczeć. Wentylator bym wykluczył bo nie chodzi, być może tak jak piszesz pompa wody. W związku z tym mam pytanie czy może to ulec uszkodzeniu gdzieś na trasie czy raczej mało prawdopododne. Płyn był niedawno wymieniany. Jak go kupiłem to Makaroniarze nalali do niego wody zamiast płynu być może to jest przyczyną tegoż piszczenia.

Pozdrawiam i dzięi za pomoc.
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: kamikazemario »

Spróbuj to osłuchać. Zdejmij sobie osłonki i przystaw ucho :tongue: Raczej bym sie nie przejmował. Jeśli coś piszczy to znaczy, że ociera. A jak trze to sie w końcu wytrze i nie bedzie piszczało :grin:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: pat13 »

Pisk taki bardziej mechaniczny czy jak z czajnika? :lol: Bo może to kwestia rozszerzania płynu chłodzącego i przytkanych rurek. Piszczeć wtedy by mogło (uchodzące powietrze) albo z korka chłodnicy albo korka zbiornika wyrównawczego lub rurki przelewowej - zależy co zatkane. Ale K..mario słusznie prawi - trza namierzyć. :omg:
skklub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 25.06.2008, 22:28
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: skklub »

Witam,

Nie da się tego osłuchać bo jak się zatrzymuję to zaraz ten pisk ustaje. Zanim moto postawię na stopce to już przestaje piszczeć. Prawdopodobnie to pompa wodna lub tak jak pisze pat13 zbyt gęsty płyn chłodniczy. Włosi zalali układ wodą i ona mogła poczynić pewne zniszczenia (zakamieniony układ).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
spekto
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 23.02.2009, 14:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mullingar

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: spekto »

Witam,
tez mam takie objawy, dokladnie to samo. Dzwiek dochodzi najprawdopodobniej z pompy wody choc jak sam mowiles trudno to stwierdzic. Ja stawiam na lozysko. watpie zeby to mial jakis zwiazek bezposrednio z plynem. To jest tak jakby cos wpadalo w rezonans np. zuzyte lozysko, a halas jest stlumiony przez plyn.
Jeszcze dopowiem to ze mojego tramka kupilem w lutym i chcialem wyprobowac przyspieszenie. Dalem czadu na 1 2 3 do oporu po przyhamowaniu uslyszalem to cos. Dopiero po wylaczeniu silnika i uruchomieniu wyciszylo sie. W cieplejsze dni objawy sa takie jak ty opisujesz.
Przestalem sie tym przejmowac i czekam az bede musial cos z tym zrobic. Z reszta Trampki sie nie psuja wiec czym sie tutaj przejmowac. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: Wolo »

skklub jakieś postępy w sprawie popiskujących części? Coś odkryłeś?
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
skklub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 25.06.2008, 22:28
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: skklub »

Witam,

Niestety nie udało mi się zlokalizować teo piszczenia. Musiałem się do tego przyzwyczaić, już mi to tak bardzo nawet nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
gmaras
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 06.10.2015, 19:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: JELENIA GÓRA

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: gmaras »

MAM DOKŁADNIE TAKIE SAME OBJAWY NIE MOGĘ NAMIERZYĆ CO TO POPISKUJE I TYLKO NA ROZGRZANYM SILNIKU BYŁEM W SERWISIE OSŁUCHIWALI ALE NIE POTRAFILI OKREŚLIĆ CO PISZCZY DZWIĘK JEST DOŚĆ IRYTUJĄCY KTOŚ MOŻE NAMIERZYŁ I ZLIKWIDOWAŁ TE ODGŁOSY? :sad:
KOMAR-->MOTORYNKA--> WSK 125 i 175--> SIMSON -->ETZ 250 --> CZ125 --------> XL600V
Lowek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 19.09.2018, 13:39
Mój motocykl: XL650V

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: Lowek »

Trochę odkopie, ale temat chyba ten sam a nierozwiazany. A więc mój trampek piszczy kiedy temperatura wchodzi powyzej połowy skali i piszczy tylko na wolnych obrotach. Myślałem, że to sprzęgło bo piszczy z prawej strony, ale sprzęgło działa poprawnie i dźwięk nie znika po jego wduszeniu. Znika jak się silnik troszkę schłodzi i gdy dodaje obrotów.

Na filmie wyraźnie słychać
https://youtu.be/6V9GGyFqS0U

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Hinek
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 20.10.2020, 22:07
Mój motocykl: XL650V

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: Hinek »

Forum jest już raczej martwe. Jeśli ktoś tu dotarł i ma taki problem to informuję, że przyczyną jest pompa cieczy chłodzącej. Po jej wymianie problem znika.Wymiana jej jest prosta ale pompa jest kosztowna.
Tini88
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 16.03.2014, 17:58
Mój motocykl: XL700V

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: Tini88 »

Mam to samo piszczenie... kolego wyżej wymieniałeś cała pompę czy naprawiałeś????
Widziałem jakieś zestawy do regeneracji pompy wody.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: Sylwek »

Montuj zestaw naprawczy jeśli posiadasz jakiekolwiek umiejętności.
ArturS np. coś takiego bodajże oferuje.
Tini88
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 16.03.2014, 17:58
Mój motocykl: XL700V

Re: Coś piszczy gdy ciepły

Post autor: Tini88 »

:resp: i tak będzie trzeba zrobić.
Dzięki za odpowiedz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość