Stukanie z lewej strony , pompa wody?

Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Stukanie z lewej strony , pompa wody?

Post autor: KubaMoto »

Mam problem przedwczoraj po odpaleniu motocykla usłyszałem stuki z lewej strony , wydaje mi sie ,ze wydaje je pompa wody? dzwiek podobny do luzu zaworowego ,wzrasta wraz z obrotami silnika, ale co dziwne po rozgrzaniu stuki znikaja? pompa nie cieknie....nie wiem czy jest to skutek uderzenia , bo ostatnio jadac po szutrach wpadłem w dziury ,pierwsza przeleciałem ale na drugiej na skompresowanym zawieszeniu zaryłem o ziemię, efekt to porysowana stopka centralna i osłona silnika ale nie widziałem sladów na silniku.
Pytanie czy jak zdejme pompe dojdzie do wycieku oleju? zastanawiam sie tez czy jest tam jakiśkolwiek element który moze wydawac taki dzwięk?
Nie wiem czy ruszać ,czy moge jeździć ? moto używam codziennie , dojeżdżam nim do pracy :niewiem:
Prosze o poradę.
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Stukanie z lewej strony , pompa wody?

Post autor: Artek »

Jak odkręcisz pompę to poleci olej. Dwa rozwiązania: olej spuścić lub moto przechylić na prawą stronę do inspekcji.
Dominator.
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 844
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Stukanie z lewej strony , pompa wody?

Post autor: Marcin-BB »

Kuba nie panikuj tylko leć do hondy zamówić pakiet uszczelek (nr 4, 7 i 8 )
http://www.megazip.net/zapchasti-dlya-m ... p-11074377
Czeka się na to od 3 dni do tygodnia.
I tak będziesz musiał je kupić, bo bez tego nie da się pompy wymienić. Można oczywiście poskładać na starych +silikon, ale te uszczelki nie są bardzo drogie i nie opłaca się kombinować.
Do wymiany pompy trzeba spuścić olej lub położyć trampka na prawym boku. Pompa wody to debilnie proste urządzenie i nie za bardzo ma co tam się popsuć. Jeśli silnik pracuje normalnie i nie przegrzewa się, to raczej pompa będzie dobra. Oczywiście może się uszkodzić mechanicznie. Jedyne usterki tych pomp to rozszczelnienie- ten seger nr 7 zaczyna ze starości puszczać i płyn się leje otworem inspekcyjnym na dole pompy. Tak czy owak trzeba ją wyjąć, żeby temat zbadać.
Gdybyś jednak szukał używki,to ta sama pompa jest w AT rd03/04. Drobne różnice są tylko w deklu, wkład jest ten sam.
lokers
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 12.01.2013, 22:15
Mój motocykl: XL650V

Re: Stukanie z lewej strony , pompa wody?

Post autor: lokers »

Hej, w moim Trampku ten stuk na zimnym silniku mam od 4 lat, wyciągnąłem pompę sprawdziłem i nic nie było widać.
Zmniejszyłem jedynie szczelinę na wpuście którym przekazywany jest napęd i przez pewien czas było cicho –lecz dźwięk powrócił. Obecnie nic z tym nie robię raz stuka bardziej raz mniej.
Na ciepłym silniku jest OK.
Opisywałem to już wcześniej:

viewtopic.php?f=112&t=11942
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Stukanie z lewej strony , pompa wody?

Post autor: KubaMoto »

Dokładnie jak piszesz, rozebrałem pompę i nic szczególnego nie zobaczyłem ,zero luzów ,wycieków itp. włożyłem nowa używkę , skręciłem od nowa i pukanie ustało :niewiem: też mam wrażenie ,ze odpowiedzialne za to pukanie jest własnie ten "dynks" w silniku co napędza pompę ,może jego ułożenie ma na to wpływ ?
Puki co nie puka .Niby nic wielkiego ale jak puka to znaczy ,ze coś nie działa jak trzeba a ja nie lubię jeździć z taka świadomoscia, w moto musi być lux malina :ok:

Dzieki za odp. Pozdr.
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
lokers
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 12.01.2013, 22:15
Mój motocykl: XL650V

Re: Stukanie z lewej strony , pompa wody?

Post autor: lokers »

Hej.
Daj znać jak w dłuższym czasie zachowuje sie nowa/używana pompa.
Pozdr.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość