Luzy sworzeń tłoka - główka korbowodu…

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Luzy sworzeń tłoka - główka korbowodu…

Post autor: girgi »

Witajcie 😀

Potrzebuje pomocy w interpretacji:

Walczę z pukaniem w tylnym cylindrze. Rozebralem tylny cylinder i dokonałem pomiarów połączenia sworzeń-korbowód.
Oto co mi wyszło:
Obrazek

Co mogę zrobić gdy tak ogólnie to wszystkie pomiary mieszczą się normach, prócz wyliczonych luzów??
Zreszta zakres serwisowy jest tu podany nieco dziwnie w haynesie. Wymiary standardowe luzu 16-40 tysięcznych a limit serwisowy 29 tysięcznych.
ProsE o jakieś sugestie, nie uśmiecha mi się rozbierać dołu silnika aby wymienić korbowód, który jest w normie… chyba.
Chyba ze coś złe rozumiem?
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Luzy sworzeń tłoka - główka korbowodu…

Post autor: Artek »

Na początku przesuwałem sam sworzeń w główce korbowodu. Czuć było wyraźny luz w miejscu pracy z główką korbowodu. Sworzeń praktycznie się nie wyrabia w osadzeniu tłoka. Nie pamiętam, jak wyszły pomiary mikrometrem. Ale po zmianie sworznia była znaczna różnica w hałasie wydobywającym się z silnika. A raczej brak tego hałasu.
Dominator.
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Luzy sworzeń tłoka - główka korbowodu…

Post autor: girgi »

U mnie luz jest raczej równy na całej długości sworznia. Choć moE delikatnie większy w części środkowej :-)
Dzięki za odpowiedz.
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Luzy sworzeń tłoka - główka korbowodu…

Post autor: girgi »

Byłem na fachowej diagnostyce w dużej szlifierni wałów, serwisie głowic itd.

Spec pooglądał pomierzył, wypytał mnie o szczegóły, porównaliśmy pomiary z Haynesem i stwierdził ze ja to lubię chyba wyolbrzymiać :-)
Mówił ze on by tylko zmienił sworzeń i pierścienie, no ewentualnie jak mam chęć to i tłok ale to niekoniecznie.

Także biorę się za zakupy i wymianę :ysz:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość