XL650 Podejrzanie lekkie sprzęgło na zimnym

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Lancha
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 20.11.2016, 21:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

XL650 Podejrzanie lekkie sprzęgło na zimnym

Post autor: Lancha »

Wczoraj zauważyłem że przed odpaleniem (po ponad prawie dobie stania) i przez jakiś czas po ruszeniu sprzęgło chodziło dużo lżej niż normalnie - żadnego ślizgania, biegi zapinały się też tak jak zawsze, ale przyzwyczaiłem się do cięższej pracy dźwigni a tu dało się bez problemu wciskać dźwignię jednym palcem. Dodatkowo na pierwszych i drugich światłach zauważyłem że po wciśnięciu klamki na N sprzęgło dość wyraźnie klekotało. Po przejechaniu kawałka problem ustąpił i nie powrócił nawet kiedy motocykl znowu swoje postał i ostygł. Dodam że w poprzednich dniach bywało chłodniej i nie zauważyłem podobnego zachowania a w takich temperaturach zawsze odpalam ze ssaniem i pozwalam popracować przed ruszeniem 15-30 sekund, do stabilizacji obrotów. Dziś nie jadę, także jutro przekonam się jak będzie po ponad dobie stania, temperatury mają być podobne, nawet odrobinę niższe.

Ma ktoś z Was pomysł? Potrafię sobie wyobrazić żeby sprzęgło miało pracować ciężej, ale lżej? :ysz:
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: XL650 Podejrzanie lekkie sprzęgło na zimnym

Post autor: Solidworks »

Kup cięgno sprzęgła. Zakładam że linka się kończy i masz takie wrażenie. Jak się urwie do będzie :dupa:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Lancha
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 20.11.2016, 21:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: XL650 Podejrzanie lekkie sprzęgło na zimnym

Post autor: Lancha »

Mówisz że kończąca się linka dawałaby taki efekt? Wymieniałem ją rok temu. Jak na dobre zjadę do garażu do się jej przyjrzę, i tak planowałem wymienić wszystkie linki tej zimy.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: XL650 Podejrzanie lekkie sprzęgło na zimnym

Post autor: Solidworks »

Lancha pisze:Mówisz że kończąca się linka dawałaby taki efekt? Wymieniałem ją rok temu. Jak na dobre zjadę do garażu do się jej przyjrzę, i tak planowałem wymienić wszystkie linki tej zimy.
Nie mam pewności. U mnie było takie wrażenie, ale większego luzu/pracowała faktycznie delikatniej.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość