Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
zeppastian
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 25.05.2017, 10:33
Mój motocykl: XL600V

Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: zeppastian »

Dzien dobry wszystkim :)
Na początek, przywitam się, jako ze to moj pierwszy post i to, że jestem od wczoraj szczesliwym posiadaczem TA, mam nadzieje ze milosc będzie trwała ;-)
Chciałem zapytać Was o pewien dodatkowy element w moim TA, który budzi zdziwienie i zaskoczenie wielu. Pierwszy typ, to ze moze byc to termostat. Motocyckl bazowo sprowadzony ze Szwajcarii, wiec moze maczali przy nim palce eko-terrorysci? ;-)

Co ciekawe wygląda jakby było tam fabrycznie. Czy macie pomysł co to może być za cudo? Dziękuje z góry z pomoc :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: Artek »

Śfajcarski element ekologiczny.
Dominator.
zeppastian
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 25.05.2017, 10:33
Mój motocykl: XL600V

Re: Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: zeppastian »

Dzięki Artek.
Czy moze wiedze, czy to cudo od eko-terrorystow moze przekladac sie na np. na moc silnika? Motocykl zarejestrowany jako A2, co jest dla mnie dość dziwnym zbiegiem okoliczności ;-)
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: Fizolof »

To jest recylkulator spalin. Standard w wersjach szwajcarskich. Śmiało można to wywalić.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: Nadol »

Przy okazji sprawdzić czy nie ma zwężek w króćcach ssących gaźników (ograniczenie mocy).
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
zeppastian
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 25.05.2017, 10:33
Mój motocykl: XL600V

Re: Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: zeppastian »

nadol pisze:Przy okazji sprawdzić czy nie ma zwężek w króćcach ssących gaźników (ograniczenie mocy).
To mogłoby tłumaczyć dlaczego zarejestrowany na A2. Z kolei kolega (pasjonat TA) powiedzial, ze lepiej sie zbiera niż jego egzemplarz o 3 lata mlodszy, wiec zakladam, ze nic nie ruszali ;-)

Przy tej okazji mam pytanie. Czy spokojnie moge ten element otworzyć i żaden olej mi sie nie uleje? Zalecono mi, zebym zajrzał czy nie ma nadmiaru syfu i wazne by sprawdzic to przed regulacja gaznikow (obroty troche 'falują'). Moge bez obaw otworzyć ten element i go przeczyszcic jesli zajdzie taka potrzeba?
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: Fizolof »

zeppastian pisze:
nadol pisze:Przy okazji sprawdzić czy nie ma zwężek w króćcach ssących gaźników (ograniczenie mocy).
To mogłoby tłumaczyć dlaczego zarejestrowany na A2. Z kolei kolega (pasjonat TA) powiedzial, ze lepiej sie zbiera niż jego egzemplarz o 3 lata mlodszy, wiec zakladam, ze nic nie ruszali ;-)

Przy tej okazji mam pytanie. Czy spokojnie moge ten element otworzyć i żaden olej mi sie nie uleje? Zalecono mi, zebym zajrzał czy nie ma nadmiaru syfu i wazne by sprawdzic to przed regulacja gaznikow (obroty troche 'falują'). Moge bez obaw otworzyć ten element i go przeczyszcic jesli zajdzie taka potrzeba?
Wywal to w cholerę bo to niepotrzebne jest :cool:
zeppastian
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 25.05.2017, 10:33
Mój motocykl: XL600V

Re: Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: zeppastian »

@filozof
mam obawe czy mi skilla nie zabraknie. Bo wiesz, ja to generalnie mechaniczny laik jestem, jednak pelen checi ;-)
Z tego co udalo mi sie ustalic, zaslepienie tego wymaga jakichs dodatkowy elementów (kolanka czy cus) :-(

Czy jednak na poczatek samo czyszczenie nie bedzie dobrym startem? ;-)
Gregorius
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 29.10.2011, 00:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łuków

Re: Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: Gregorius »

Nie otwieraj nie zaglądaj nie wyrzucaj, jest to niech będzie. skoro kolega mówi że dobrze się zbiera to tak pewnie jest a za to emitujesz bardziej czyste spaliny, Jak wyrzucisz będziesz musiał zaślepiać doloty, a poco ??? Masz zamontowany system dopalania spalin, przez tą puszkę kolektory zasysają powietrze które dopala spaliny w katalizatorze
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: Artek »

Gregorius pisze:Nie otwieraj nie zaglądaj nie wyrzucaj, jest to niech będzie. skoro kolega mówi że dobrze się zbiera to tak pewnie jest a za to emitujesz bardziej czyste spaliny, Jak wyrzucisz będziesz musiał zaślepiać doloty, a poco ??? Masz zamontowany system dopalania spalin, przez tą puszkę kolektory zasysają powietrze które dopala spaliny w katalizatorze
600-ka ma katalizator? :omg: :whip:
Dominator.
zeppastian
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 25.05.2017, 10:33
Mój motocykl: XL600V

Re: Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: zeppastian »

Gregorius pisze:Nie otwieraj nie zaglądaj
Przeczyszczenie zdaje się może tylko pomóc? ;-)
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Extra moduł przy silniku, czy ktoś wie co to może być?

Post autor: długi »

Panowie,mam takie samo ustrojstwo,jak to zaślepić???W samochodach EGR zaślepię bez problemu,ale tutaj są jeszcze wężyki podciśnienia(chyba)??Wiem że jest opis na forum(używam szukajki)ale mi zdjęć nie wyświetla.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość