Temat bumerang - OLEJ...?

Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: wojtekk »

Reindeer pisze:
Dalti pisze:
tramp_xlv pisze:
Dalti pisze:
David610 pisze:Mam głupie pytanie, ale cóż. Procedurę sprawdzania oleju znam jednak gdy już siedzę na moto i wyciągam bagnet to na bagnecie z jednej strony mam około połowy między min a max, a po drugiej stronie jakieś 3/4. Sugerować się to stroną na której jest mniej ?

olej sprawdzamy w moto które stoi w pionie ,najlepiej na siedząco bez wkręconego korka/bagnetu
Zgadza się ale czy na siedząco to mam wątpliwości :egh:
wróć,nie tyle co na siedząco co pomiędzy nogami trzymam moto w pionie a prawą ręka sprawdzam poziom(jakąś częścią ciała :dupa: jednak dociskam ,nie da się ukryć .
W jakim celu w ten sposób, a nie na centralce?
Bo trampiszony nie mają centralek na firmowym wyposażeniu. Bez sensu jest tworzyć zasadę mierzenia oleju, której nie spełnia każda maszyna opuszczająca fabrykę.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Klapouchy
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 05.02.2016, 16:23
Mój motocykl: XL600V

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: Klapouchy »

W dodatku na bocznej więcej ścieka;)

A przy okazji mam pytanko: zdażyło sie komuś wylać z silnika xl600 czysty olej? No moze chociaż nie bardzo zabrudzony......
Poprzednio (rok temu, niecałe 8kkm) płukałam silnik przed wymianą olejem a teraz 1,5 oleju wlałem na przepłukanie i znowu wylała się "smoła"..... już nawet kusi mnie zeby zalać bydlę olejem samochodowym na przepłukanie......
rafi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 01.01.2016, 23:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: rafi »

Się mi udało wymienić czysty olej, co prawda nie w 600 a w 650 ale jednak. Zakupiłem moto w 2016 roku, oczywiście zmieniłem oleum na rozpoczęcie sezonu a potem się pozmieniały plany i prawie nie jeździłem. W tym roku zmieniłem olej z czystego (miał jakieś 700 km) na czysty ale świeży - kumpel mechanik kazali wymienić razem z filtrem (ponoć się utlenia olej czy coś tam).
Junak M10 -> Kawasaki KZ400J -> ............. -> Honda XL 650V
Klapouchy
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 05.02.2016, 16:23
Mój motocykl: XL600V

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: Klapouchy »

Heh.no to myjemy do czysta bo spać nie będę mógł:/
Kto poleci dobrą/sprawdzoną płukankę do silnika?
Dejf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 134
Rejestracja: 12.11.2017, 16:41
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Kraków

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: Dejf »

a czy ktos uzywal AMSOIL? opinie?

myślę bardziej o moim drugim "motórze" chłodzonym tylko powietrzem i jest sporo pozytywnych opini odnośnie tego oleju jako "jedyny prawdziwy syntetyk"
Do Trampka leje Motul 10W40
Romet Ogar 205-> Simson Awo 425Sport -> Suzuki GSX600F-> Suzuki VL800 ->Honda XL700
kempas
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 27.03.2018, 21:06
Mój motocykl: XL600V

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: kempas »

KrzysieG pisze:Gdy obie wskazówki mam na 13-tą (120km/h) to na 1000km zjadł miarkę i troszkę, więc ponad 05l motula 10w40 5100. Zalałem teraz gada Liqui moly 15w50 i dołożyłem mu ceramizera pierwszą dawkę. Jak zrobię z 1kkm to dam znać o efektach. Na liczniku widnieje prawie 100.000km.
i jak efekty?
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: Adampio »

Qter pisze:Hej,

Ja zalałem SHELL ADVANCE ULTRA 4T 10w40 SYNTETYCZNY bo wczesniej taki miałem po porzednim właścicielu (przynajmniej tak wynikało z faktur z serwisu). Wygląda na to, że ten poprzedni przepracował wiecej niż wynika z serwisówki i po wymiania mam wrażanie że lepiej działa skrzynia oraz jakoś ciszej - ale moze mi się to wydawać
Zainspirowany powyższym wpisem Qtera zmieniłem dzisiaj olej na tego Shella. Na razie tylko 100 km ale wrażenia pozytywne. Biegi zaczęły wchodzić płynnie i cichutko
Viciu88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 31.08.2015, 21:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: Viciu88 »

Adampio pisze:
Qter pisze:Hej,

Ja zalałem SHELL ADVANCE ULTRA 4T 10w40 SYNTETYCZNY bo wczesniej taki miałem po porzednim właścicielu (przynajmniej tak wynikało z faktur z serwisu). Wygląda na to, że ten poprzedni przepracował wiecej niż wynika z serwisówki i po wymiania mam wrażanie że lepiej działa skrzynia oraz jakoś ciszej - ale moze mi się to wydawać
Zainspirowany powyższym wpisem Qtera zmieniłem dzisiaj olej na tego Shella. Na razie tylko 100 km ale wrażenia pozytywne. Biegi zaczęły wchodzić płynnie i cichutko
To samo mam po zmianie na Valvoline z Motula - biegi zaczęły mi wchodzić ciszej :-)
Awatar użytkownika
Bino
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 19.07.2009, 20:06
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: GS, GSL, GKA..

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: Bino »

5 lat temu zmieniłem na Lotosowy półsyntetyk. I po pięciu latach przestoju mam go jeszcze. Bo przebiegi rzędu 500 km na rok to jakby stał. Ten rok zmiany zawodowe pozwoliły mi na kręcenie kilometrów. Z 4 tys. zrobione już. Tydzień temu wstyd się przyznać, możecie nie wierzyć odkręciłem pierwszy raz korek w celu weryfikacji stanu i ilości oleju. Trochę się bałem co zobaczę. Okazało się że stan oleju jakbym zmienił go chwile temu. Olej czysty i klarowny, poziom pod max. Moto ma teraz 38 tys. km. przebieg oryginalny. Raczej lekkiej ręki nie mam, a tu taka niespodzianka. Na dniach wymiana na Lotosowy i ogień na tłoki. :witch:
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: Wojtec »

Viciu88 pisze:
Adampio pisze:
Qter pisze:Hej,

Ja zalałem SHELL ADVANCE ULTRA 4T 10w40 SYNTETYCZNY bo wczesniej taki miałem po porzednim właścicielu (przynajmniej tak wynikało z faktur z serwisu). Wygląda na to, że ten poprzedni przepracował wiecej niż wynika z serwisówki i po wymiania mam wrażanie że lepiej działa skrzynia oraz jakoś ciszej - ale moze mi się to wydawać
Zainspirowany powyższym wpisem Qtera zmieniłem dzisiaj olej na tego Shella. Na razie tylko 100 km ale wrażenia pozytywne. Biegi zaczęły wchodzić płynnie i cichutko
To samo mam po zmianie na Valvoline z Motula - biegi zaczęły mi wchodzić ciszej :-)
Mam podobne odczucia z Valvoline.
jozwa121
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 30.10.2017, 16:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Krosno

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: jozwa121 »

Miał ktoś do czynienia z polskim olejem specol ???
Awatar użytkownika
ReMiX
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 29.01.2019, 20:49
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław/DLK

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: ReMiX »

boshe przeczytać cały ten wątek przeczytałem i jestem chyba jeszcze głupszy niż byłem...
Mam trampiszona 650 z 2001r... i problem... muszę zmienić olej (bo dolać nie mogę ale o tym później) i nie wiem już jaki zalać.
Oleju z tego co zaobserwowałem to lubi sobie łyknąć ale ja też jestem temu winny bo lubię czasem tą manetkę sobie przekręcić, dziś po jeździe stwierdziłem że jest że tak powiem mocno ubogo w olej (kontrolka ciśnienia oleju się nie świeci ale dwójka jakoś gorzej mi zaczęła wchodzić i spojrzałem na bagnet które swoje mówi) dla tego muszę dolać ale nie mogę dolać bo nie wiem jaki poprzednio był zalany :/ stąd decyzja o wymianie...
i teraz nie wiem co...
Syntetyk czy półsyntetyk (szczerze to nawet nie wiem czym się różnią i jak je odróżnić)
Na allegro jak szukałem to wszystkie 10W40 , najczęściej motul (ale ponoć strasznie podrabiany jest) ale też valvoline (dobre to ? https://allegro.pl/oferta/olej-filtr-sw ... 7097729527
Poradźcie coś bo w portfelu się nie przelewa a jeździć się chce :) szczególnie że jest pogoda. i jak najszybciej bym wymienił :) tyłko nie wiem czy 10 czy 15 czy w40 czy 50 ...
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: Artek »

Leję do wszystkich znanych mi trampków ipon 10.4.
Olej kupuję w Riderparts Zabrze.
Bańka 5 litrów za stoparęzłotych.
Dominator.
Awatar użytkownika
ReMiX
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 29.01.2019, 20:49
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław/DLK

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: ReMiX »

Dziękuję za odpowiedź :) mam nadzieje że będzie okazja do rewanżu albo chociaż wspólnego :impreza:
jacek79
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 17.06.2018, 14:42
Mój motocykl: XL650V

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: jacek79 »

Wlej lotosa, dobra baza, napewno niepodrabiany

Wysłane z mojego S41 przy użyciu Tapatalka
rico
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 39
Rejestracja: 09.04.2018, 14:12
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: rico »

A skąd az takie różnice w cenie oleju?
Chcę kupić motul 7100 i na allegro wahają się od 158 do 200+ pln
Jedne podrabiane? Prywatna bezpośrednia dystrybucja?
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: sajmonwww »

Castrol power 1
jacek79
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 17.06.2018, 14:42
Mój motocykl: XL650V

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: jacek79 »

Z tanim olejem to tak jak z tanimi adidasami na bazarku , prawie takie same, a jednak jest różnica.

Kup normalnie w sklepie.

Wysłane Transalpa
Z_Alek
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 07.06.2019, 15:59
Mój motocykl: XL700V

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: Z_Alek »

Hej,
czytam różne posty i albo jestem ślepy, albo nikt nie pisał:
ile oleju wchodzi do silnika XL700?

Muszę zrobić wymianę oleju no i nie wiem do końca ile go wlać.

Dzięki bardzo
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Temat bumerang - OLEJ...?

Post autor: długi »

Kolego Z_Alek...2-3 minuty w googlach lub na forum....jest servis manual....2,9 litra
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość